PROJELENDİRME


ŞARA SOLAR ENERJİ, on-Grid sistemler sayesinde,güneş panellerinde gündüz üretilen enerji,şebeke invertörleri üzerinden elektrik şebekesine basılarak,elektrik abonesinin belli bir zaman periyodundaki elektrik giderlerinde azalma,sıfırlama ya da kara geçme durumları sağlanır.On-grid sistemler;şebeke elektriği ve yeterli güneş paneli montaj alanının bulunduğu her yerde kullanılabilmektedir.

Başlıca ekipmanları güneş panelleri ve şebeke invertörleridir. Teknik olarak güç sınırı olmaksızın her güç ölçeğinde kurulabilirler,bundan dolayı bu sistemler en küçük ev uygulamasından en büyük güneş enerji santrali uygulamasına kadar geniş bir kullanım alanı yelpazesine sahiptir.Tarımsal sulama,tarım ve hayvancılık sektörleri de ayrıca öne çıkan kullanım alanlarıdır.

Yenilenebilir enerji kanunu ve son resmi gazetede yayınlanan yönetmelik ile birlikte artık Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarından lisanssız olarak elektrik üretimi yapmak mümkün kılınmıştır. Olası bir enerji üretim fazlası durumunda elektrik dağıtım şirketi bu enerji fazlasını,abonenin kensine fatura kesebilmesi durumunda satın alacaktır.

ŞARA SOLAR ENERJİ, Türkiye’de en hızlı büyüyen sistem entegratörlerinden biri olarak güneş enerji santralleri planlar,inşa eder,finans eder ve işletir.

Çatı üzerinde ve arazide fotovoltaik sistemlerin anahtar teslim olarak planlanması ve gerçekleştirilmesi işi de hizmet alanlarında yer almaktadır.Bir toptancı olarak ise şebeke bağlantılı tesisler için özenle seçilmiş ve test edilmiş komple sistemler ve ürünler sunmaktadır.